Modlitwa za darmo...

Poniżej przedstawiamy propozycję naszego współbrara Pijara - br. Wiesława:

Zbliżający się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony prze Ojca Św. Franciszka pozwala nam zwrócić uwagę na kilka kwestii, które chcę poruszyć, by obchody Roku Świętego mogły być dla wszystkich wierzących prawdziwym momentem spotkania z miłosierdziem Boga. 

Pragnę bowiem, aby Jubileusz był żywym doświadczeniem bliskości Ojca, niejako dotknięciem ręką Jego czułości, aby wiara każdego wierzącego umocniła się, a tym samym jego świadectwo stawało się coraz bardziej skuteczne.
Myślę przede wszystkim o to byśmy nawzajem się modlili jeden za drugiego. Jako zakonnik Pijar każdego dnia modlę się za kogoś. Ludzie bardzo proszą o modlitwę: Księży, Siostry czy Braci Zakonnych. a i bywa że jeden drugiego prosi pomódl się za mnie. To dobrze.


Od kilku lat jestem także osobą chorą zauważyłem że im bardziej jestem chory mniej sprawny tym bardziej ludzie proszą „br. Wiesławie pomódl się za mnie” jest tych próśb tak dużo, że trudno spamiętać. Można powiedzieć że Pan Bóg wszystko pamięta, wie.
Ja bym bardzo chciał jednak polecać każdą prośbę bardzo indywidualnie mam taką możliwość by na wieczornych modlitwach zakonnych tak osobiście Panu Bogu te prośby przedstawiać szczególnie w czwartki w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennie na Mszy św. ofiarować komunie św. za tych , którzy proszą. 
Co dwa tygodnie z jednym z naszych Księży jeżdżę do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. 
( obecnie cały czas jestem w Krakowie) On spowiada siostry a ja w ich kościele przy św. siostrze Faustynie się modlę. Postanowiłem by od dziś z racji zbliżającego się roku miłosierdzia podjąć taki zwyczaj modlić się waszych intencji.
Poniżej podaje swój email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. także takim sposobem można prosić. Jasno podkreślam, że jest to za darmo, Pan Jezus Powiedział „Darmo otrzymaliście darmo dawajcie”
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do kontaktu zapewniam o swej modlitwie
br. Wiesław SP

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013