Tuchów 2017

Spotkanie Nauczycieli i Pracowników Szkół Pijarskich

 

Maryja - wychowawczyni powołań kapłańskich i zakonnych

 

Pod takich hasłem odbyło się spotkanie dla Nauczycieli i Pracowników Szkół Pijarskich z Krakowa i Rzeszowa.

W tym roku miejscem spotkania był Tuchów.  Pielgrzymowaliśmy do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, by u Maryi dziękować za Szkoły Pobożne, powierzać Jej dzieło wychowania i nauczania, wszystkich nauczycieli i pracowników, naszych uczniów i ich rodziny. Prosić także o nowe powołania, by nie brakowało tych, którzy będą chcieli oddawać się tej misji.

Tam również wysłuchaliśmy konferencji o. Witolda o Maryi wychowawczyni powołań kapłańskich i zakonnych.

Ojciec podkreślał, że wychowywać może ktoś, kto sam jest wychowany. Ponadto w wychowaniu chodzi też o to, żeby wiedzieć dokąd chcemy doprowadzić młodego człowieka.

Maryja niech będzie dla nas wzorem Osoby, która ufała Bogu. Choć Pismo Święte nie zawiera wielu słów, które powiedziała, Maryja swoją postawą daje nam przykład , jak mamy to czynić dzisiaj.

Nasze postawy, jako nauczycieli i zarazem wychowawców niech będą świadectwem dla młodego pokolenia.

Poznaliśmy historię tuchowskiego sanktuarium, była możliwość zobaczenia ruchomej szopki, muzeum misyjnego Ojców Redemptorystów.

Po tych chwilach intensywnego zwiedzania, uczestniczyliśmy w Eucharystii. A następnie po uczcie duchowej, przyszedł czas na coś dla ciała- wspólny obiad i chwila na uwiecznienie tych chwil poprzez pamiątkowe zdjęcia.

Pogoda choć kapryśna, po obiedzie nas mile zaskoczyła, bo wyszło słońce i możliwy był wspólny spacer dróżkami Maryjnymi.

Wdzięczni za dobry czas, umocnieni, ruszyliśmy w drogę powrotną.

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013