,,Idźcie i głoście” – nasz pobyt na Jasnej Górze.

W odpowiedzi na zaproszenie i hasło Roku Duszpasterskiego wyruszyłyśmy, aby czynić to u stóp Matki Bożej na Jasnej Górze. Zanim dotarłyśmy odwiedziłyśmy Pielgrzymkę Krakowską – grupę 14. Pielgrzymowałyśmy z nimi kilka kilometrów, dzieląc się bogactwem życia naszej założycielki Pauli Montal ale i naszej posługi dzisiaj, zapraszając młodych do mówienia Bogu o swoich marzeniach i szukając z Nim sposobności do realizacji ich.

            Następnie służyłyśmy i głosiłyśmy przede wszystkich świadectwem wiary w Paulińskim Ośrodku Powołań w Częstochowie.

Była ku temu sposobność poprzez spotkania, rozmowy z młodymi ludźmi. Młodzi mieli możliwość porozmawiania na temat ich życia, radości i trudności, a byli tacy, którzy szukali drogi swojego powołania.  

Była to okazja do spotkań z bogactwem zgromadzeń, jakie mamy w Kościele. Wspólna praca z siostrami z innych zgromadzeń była okazją do dzielenia się doświadczeniem nie tylko życia, ale nade wszystko wiary i powołania. Wspólnie zapraszałyśmy młodych na rekolekcje, warsztaty, czy na chwile wspólnej modlitwy.

To czas nade wszystko radości ze spotkania przeogromnej liczby pielgrzymów wędrujących do Matki Bożej. U jej stóp witałyśmy wszystkich utrudzonych.

Niech słowa Franciszka będą dla wszystkich zachętą do odważnego kroczenia za Jezusem, zarówno dla poszukujących, jak i tych, który już dokonali wyboru ale każdego dnia potwierdzają daną odpowiedź :

,,Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś, po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga, radością, która pozostawia w twoim sercu każdy gest, każdą postawę miłosierdzia. Pójść na ulice naśladując "szaleństwo" naszego Boga, który uczy nas spotykania Go w głodnym, spragnionym, nagim, chorym, w przyjacielu, który źle skończył, w więźniu, w uchodźcy i w imigrancie, w człowieku bliskim, który jest samotny”. Papież Franciszek 30.07.2016 Przemówienie na Campus Misericordiae 

Niech Maryja, Przyczyna naszej radości, Matka powołań kapłańskich i zakonnych wyprasza nam obfitość Ducha Świętego, pobudza serca młodych i uprasza u Syna dobre i wierne sługi w Kościele. 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013