Nasze siostry na kolonii w Korbielowie

W dniach od 15 do 24 sierpnia 2017 roku grupa 80 uczniów i absolwentów z naszych trzech szkół z Krakowa i Rzeszowa wzięła udział w zorganizowanym przez Fundację Imienia Pauli Montal wakacyjnym wyjeździe kolonijnym w Korbielowie. Opracowany program jest kolejną edycją programu „Krainy Tęczy”, który realizowany jest od 2010 roku. W tym roku wszyscy uczestnicy stanęli na pokładzie wehikułu czasu, który pod czujnym okiem ośmiu opiekunów-naszych nauczycieli i zaprzyjaźnionych wolontariuszy przenosił dzieci w sześć epok historycznych.

Proponowane w programie działania oparte zostały na elementach: programu historii dla uczniów szkoły podstawowej, pedagogiki ruchu, pedagogiki zabawy, ekspresji słowno-plastycznej i treningu twórczego myślenia.

 

Szczególną naszą radością było wspólne zmierzenie się w starożytnym olimpijskim pięcioboju a ponieważ starożytność to czas formacji wojskowych – falanga i żółw i nas pomiędzy zabawami na basenie, w jacuzzi i sauniemusztrowała siostra Małgorzata Jarosz SP. W dwóch grupach poznaliśmy elementy musztry zespołowej: postawa zasadnicza i swobodna, zwroty w miejscu, marsz i zatrzymanie. Po zapoznaniu się z arkanami podstawowej musztry mogliśmy zabawić się „marszowego węża”.Podczas wieczorów każdy z nas mógł też zaprezentować swój talent aktorski, muzyczny, gimnastyczny czy taneczny. Nie zabrakło również rozgrywek piłkarskich, gry terenowej i wspólnego ogniska.

51 osób podjęło niemały wysiłek dojścia na  Halę Miziową, Górę Pięciu Kopców (1542 m) i szczyt-Pilsko (1557 m). Dla niektórych najmłodszych było to zdobycie pierwszej góry w życiu.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Suchej Beskidzkiej, gdzie w grupach zwiedzaliśmy renesansowy zamek.

Wszystko to co wspólnie doświadczaliśmy oddajemy dobremu Bogu dziękując za Jego obecność w nas, pośród nas i za dar tego wspólnego wyjazdu. Dziękujemy również wszystkim tym którzy wspierali nas swoją życzliwością i modlitwą. 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013