Święta

„Tylko ktoś, kto doświadczył miłosierdzia, kto doznał pieszczoty czułego miłosierdzia, jest szczęśliwy i swobodny przed Bogiem”.

     Papież Franciszek

 

W radosnym czasie Świąt Zmartwychwstania przeżywamy

i odkrywamy, czym jest prawdziwe Boże miłosierdzie

i radość we wspólnym byciu i świętowaniu.

Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. Przekonałyśmy się o tym dostrzegając pusty grób. Ale, czy Pan Jezus Zmartwychwstał także u naszych Sióstr w Rzeszowie? Zapragnęłyśmy przekonać się o tym. Zatem postanowiłyśmy ruszyć, aby to sprawdzić.

To już nasza mała tradycja, że nasze wspólnoty od kilku lat przeżywają radość Poniedziałku Wielkanocnego wspólnie 

w Rzeszowie.

 

 Zmartwychwstały Chrystus zaprasza nas, aby wyjść i świadczyć o Jego miłości do każdego człowieka. Poruszone tą radością, jaka płynie  z  wydarzeń Wielkiej Nocy odpowiedziałyśmy na to zaproszenie.

Ten czas, to okazja do wspólnych rozmów i spotkań. Wzajemne dzielenie się przeżyciami i bogactwem płynącym z przeżywania Triduum Paschalnego,  pięknie przygotowanej liturgii.

Nawet zimowa aura nie była przeszkodą, aby po wspólnym uroczystym obiedzie wybrać się na spacer, albo spędzić miło czas przy piciu kawy, czy herbaty.

 Nasze świętowanie zakończyłyśmy wspólną medytacją i w łączności z całym Kościołem odmówieniem Nieszporów. Podczas tej modlitwy Kościoła wszystkie Siostry zgodnie z naszymi Konstytucjami dokonały odnowienia ślubów zakonnych. To ważny moment naszego ofiarowania i poświęcenia Bogu Wszechmogącemu. Jako znak tego ofiarowania odnawiamy i potwierdzamy śluby zakonne: czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i nauczania, które kiedyś każda z nas z całego serca złożyła.

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013