Dzień skupienia dla Mam

 

WIERNOŚĆ

Spotkanie odbyło się już ósmy raz. Na zaproszenie odpowiedziały i przyszły 24 Panie. Dzień skupienia przeznaczony jest dla Mam uczniów z naszych krakowskich szkół, ale także dla osób, które czują potrzebę duchowego umocnienia. Tematyka spotkań jest każdorazowo inna. Tematem tego dnia była wierność.

Wprowadzeniem do skupienia była medytacja obrazu Jezusa Miłosiernego, którą poprowadziła s. Urszula. Siostra przedstawiła również  pierwszą cześć konferencji. Było to rozważanie Słowa Bożego- przymierze Boga z Abrahamem.

To Bóg czyni siebie odpowiedzialnym za wierność przymierzu, On jest obrońcą każdego człowieka szczególnie, gdy doświadcza trudności, pokus. Człowiek w swoim posłuszeństwie przygotowuje niejako tyle, na ile jest w stanie Bogu odpowiedzieć na jego wezwanie.

Po usłyszanym słowie, była możliwość wspólnej rozmowy i dzielenia się przemyśleniami. 

Drugą część konferencji poprowadziła p. Aleksandra Krząstek, uczestniczka, mama i inicjatorka spotkań. Pani Ola mówiła o wierności w małżeństwie. Porównała tę wierność do płynącej po morzu łodzi, w której każdy z małżonków trzyma wiosło i jest odpowiedzialny za wspólny kurs do celu. Celem jest dopłynięcie do przystani, którą jest Niebo. Mając świadomość mgieł, burz na morzu, także i w życiu, bywa różnie ze zbliżaniem się do celu i trzymaniem kursu. Stąd czasem wiosłuje jedna, to innym razem druga osoba. Ale wiernością tej wiosłującej łódź porusza się zbliżając do celu. W tych szczególnie trudnych momentach – łodzią zawsze kieruje i czuwa nad całością Bóg.

Po konferencji – był czas na osobiste spotkanie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu,  spotkanie się z Panem Jezusem w sakramencie pojednania. Zwieńczyliśmy to wspólną Eucharystią – jako dziękczynienie i uwielbienie Boga za wszystkie dary, jakimi zostałyśmy obdarowane. Eucharystię celebrował o. Dariusz Bakalarz- pijar.

Po uczcie duchowej nadszedł czas na posilenie naszego ciała, czyli poczęstunek i chwila na krótkie echo po dniu skupienia. Był to moment na dzielenie się obfitością, jaką obdarował nas Bóg. Jak wynikało z wypowiedzi, dzień był bardzo udany, a osoby otrzymały to, czego oczekiwały. Dla jednych były to odpowiedzi na pytania, które nurtowały serce, umocnienie i wyciszenie wewnętrzne, poukładanie spraw życiowych, radość z kolejnego dobrego dnia. Do następnego spotkania, czyli do 5 kwietnia otrzymałyśmy w losowaniu zadanie- aby w darze modlitwy nieść jedną osobę.

Panu Bogu za radość tego dnia, jak również sobie nawzajem zapraszamy odważne Panie na kolejne takie skupienie dla Mam. 

zdjęcia już wkrótce...

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013