Kraina Tęczy czyli...

Kraina Tęczy VIII edycja

„Razem na skrzydłach przyjaźni”

Jak można spędzać czas ferii zimowych? Za oknami niewiele śniegu, ale to nie powód, aby się nudzić albo siedzieć przed komputerem.

O tym świadczą zdjęcia i radość dzieci z naszej Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek w Olszanicy . Wydawać by się mogło, że ferie w szkole, to coś okropnego. Ale czy na pewno?

Zdecydowanie nie. Z pewnością nie był to czas nudy, nauki i obowiązku.

W tym roku  po raz pierwszy pieczę nad zimowiskiem objęła Fundacja Imienia Pauli Montal, której przewodniczą s. Agnieszka wraz z s. Kingą. Nasze siostry przygotowały tradycyjnie mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie oddanie i pomoc naszych nauczycieli oraz wolontariuszy, czyli młodzieży gimnazjalnej ze szkoły. Patronat specjalny objęła Straż Miejska, która przygotowała konkurs plastyczny ,,Strażnik Miejski w akcji”, a na zakończenie ferii  rozgrywki sportowe w tenisa stołowego i bieg strażnika miejskiego.

Każdy dzień rozpoczynał się wspólną modlitwą, śpiewem i chwaleniem Pana Boga za bycie razem. Było też zadanie na każdy dzień, podczas którego dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami współpracy i aktywności.

Spośród innych atrakcji były:  zespołowe tworzenie makiety dżungli, kalambury, jenga . Dzieci uczestniczyły w  rozgrywkach sportowych- w piłkę nożną, szachy. Radością i czymś nowym było wyjście na squasha. Innego dnia były  łyżwy i basen. Dzieci młodsze uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym. Zatem dla każdego coś przyjemnego. A dla uzdolnionych manualnie były zajęcia plastyczne.

 Miło było się spotkać i aktywnie przeżyć ten czas.

Pierwszy tydzień ferii bardzo szybko minął ale to nie powód do smutku, bo jest nadzieja na kolejne spotkanie, w wakacje rusza IX edycja wspólnego wyjazdu z Krainą Tęczy, na co dzieci już zostały zaproszone.

Dziękujemy za ten czas radości przede wszystkim Panu Bogu, który opiekował się nami. Podziękowanie dla Sióstr Pijarek, nauczycieli i wolontariuszy, a także dzieciom, które chętnie odpowiedziały i zaangażowały się  we wspólne uczestniczenie w zajęciach. Dziękujemy dobroczyńcom, którzy nas wspierali  przez różne formy pomocy.

 

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013