Specjalny dzień

 

Dzień życia konsekrowanego w roku życia konsekrowanego … To dobre połączenie. Wielka Radość i wielkie święto. Dla nas Pijarek ten dzień ma jeszcze większe znaczenie. 

 


To właśnie w tym dniu św. Matka Paula wraz ze swoim pierwszymi siostrami złożyła swoją pierwszą profesję zakonną. Dziś w sposób szczególny uwielbiamy  Boga za dar życia konsekrowanego w Kościele, a jeszcze szczególniej za nasz Instytut.  Osoby konsekrowane diecezji  rzeszowskiej  uczestniczyły dziś we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bp Jana Wątroby a poprzedziła ją wspólna Adoracja w kościele farnym, z którego następnie wyruszyła procesja z relikwiami świętych założycieli zakonnych.

Natomiast siostry z Krakowa 1 lutego w wigilę święta Ofiarowania Pańskiego na Mszy świętej tzw. studenckiej wraz ze wspólnotą ojców Pijaraków, siostram Serafitkami oraz Wspólnotą Loyola modliły się o wierność i wytrwanie w powołaniu, a także o nowe powołania do życia zakonnego. 

Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił o. Józef Matras, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Po Mszy św. miała miejsca Adoracja Pana Jezusa podczas której zebrani na modlitwie zakonnicy odnowili swoje śluby zakonne.

Poniżej zdjęcia z dzisiejszej uroczystości w Rzeszowie oraz w Krakowie

 

Zachęcamy też do lektury listu "Radujcie się.." o pięknie życia konsekorawanego. Tutaj można go przeczytać

 

 

 

 

 
 
 
 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013