Odkryj swoje powołanie

Matka Paula odkryła swoje powołanie, by stać się nauczycielką i wychowawczynią wielu dziewcząt. Jej życie nabrało ogromnego sensu, stała się też bliską współpracownicą Pana Jezusa. Jest to wciąż bardzo zadziwiające, że Bóg, który nikogo nie potrzebuje, wybiera małego i niepozornego człowieka, by ten w swojej wolności mógł podjąć zaproszenie do współpracy. Takie zaproszenie usłyszała Paula. Takie też zaproszenie usłyszała każda z nas. Bóg chodzi naszymi drogami i chce z nami dzielić sie życiem i razem z nami przemieniać to życie, na bardziej ludzkie. Z naszym Bogiem "nie ma żartów". Gdy On wysyła zaproszenie, to trudno jest je odrzucić. Można mieć pewność i przewidzieć to, że życie stanie się tak bogate w wydarzenia, w sytuacje i ciekawe wyzwania, że trudno to sobie wyobrazić. Życie nabiera głębokiego sensu, a przecież każdy pragnie, by jego życie miało głębię. Bóg odpowiada na nasze pragnienia. Niektórych wybiera, by stali się Jego pomocnikami, by towarzyszyli Mu jak Apostołowie, by codziennie trwali na łamaniu chleba

i wspólnej modlitwie. My pijarki trwamy na modlitwie i jesteśmy posyłane do dzieci i młodzieży, do rodzin, by wspierać je w drodze do Jezusa. Szczególnie dzisiaj to bardzo ważne, bo istnieje wiele dróg bardzo dostępnych, studni z wodą, która zaprasza do napicia się z niej, a nie są to miejsca, które naprawdę mogą nasycić i wypełnić. Misja wychowania i towarzyszenie drugiemu w drodze To piękna misja i jak mawiał św. Józef Kalasancjusz, to misja bardzo szlachetna, zajęcie najbardziej potrzebne, zasługujące i Bogu przyjemne. To towarzyszenie młodemu człowiekowi w jego drodze do Boga. To pomoc w odkrywaniu Boga, który kocha, który szuka i tęskni za człowiekiem. Dzisiaj Jezus nadal wysyła swoje zaproszenie do włączenia się w Jego misję, może i Ty zechcesz ten głos usłyszeć, przyjąć i pójść za Nim.

Jeżeli tak, to przyjdź i zobacz, dołącz i oddaj Jemu swoje życie. On sam napełnić Cię swoją obecnością. 

 

Odkryj swoje powołanie !

Myślisz, że powołanie to sprawa niektórych, że dotyczy tylko księży, sióstr, jakiejś elity...

Pewnie tak, dotyczy tych którzy kiedyś usłyszeli ten powołujący głos, aby zaangażować się całym sobą

w sprawę życia.

s. Urszula SP

 

 

Masz pytania, potrzebujesz pomocy w rozeznaniu swojego powołania napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013