Słowo Boże

11 niedziela zwykła

Słowo Pana na 11 niedzielę zwykłą dużo mówi o wzroście, rozwoju, wydawaniu owoców. Może warto wybrać się dziś na spacer i tak jak Jezus porównać swoją codzienność do tego co widzę. Porozmawiać z Nim o tym jak wygląda dziś moja wiara? Co potrzeba, aby wydawała piękny owoc? Może warto wrócić do początku?!

 

Moja droga wiary rozpoczęła się na Chrzcie Świętym. Kilka słów, kilka kropel wody a trwa do dziś i będzie trwać. Moja przyjaźń z Nim tak niepozornie się rozpoczęła. A co dzieję się każdego dnia? Przez drobne sytuacje ona wzrasta. Moją świętość nie muszą tworzyć wielkie dzieła ale codzienne życie, przeżywane w trosce o Dobro. Często nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest jeden drobny gest, uśmiech, proste życzliwe słowo, chwila westchnienia do Boga z serca. Kto w małej rzeczy jest wierny ten i wielkiej będzie. Z ziarnka gorczycy wyrasta potężne drzewo. A jaki owoc przyniesie moje życie?

 
 

10 niedziela zwykła rok B

"(...) niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten, który jest wewnątrz, odnawia się z dnia na dzień".

"Bóg Zbawicielem pełnym miłosierdzia".Spotkanie z Bogiem poprzez Słowo daje możliwość konfrontacji. Rzuca światło na moje życie. Jednak jeśli zatrzymam się tylko na patrzeniu na to, co dobre, a co jeszcze potrzebuje uporządkowania to może być mi ciężko doświadczyć odnowienia. On pragnie z dnia na dzień mnie odnawiać, zbawiać, zalewać swoim Miłosierdziem. Zrobienie kroku dalej, oddanie Jemu tego co we mnie słabe, kruche daje Wolność. Zdanie się całkowiecie na Niego, aby w niczym nie było mojej zasługi. To On ma moc. I co więcej najlepiej wie, jak to wszystko poukładać. 

 

Jezu stań się moim Zbawicielem pełnym miłosierdzia. Lgnę do Twojego Serca goręjącego ogniska miłości i proszę zmiłuj się nade mną, dotknij, ulecz, bądź blisko.

Serce Jezusa dobroci i miłości pełne zmiłuj się nade mną o pomoż mi TROSZCZYĆ SIĘ O DOBRO!

 

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013