Niedziela Dobrego Pasterza

Czytania IV Niedzieli  Wielkanocnej ukazują nam  Jezusa jako  dobrego pasterza.

Lubimy patrzeć na Jezusa trzymającego owcę w ramionach. To budzi w nas radość, pokój i daje poczucie bezpieczeństwa. Większość pocztówek wielkanocnych, które wysyłamy do bliskich przedstawia właśnie ten obraz. Czy jednak głębiej zastanawiamy się na przesłaniem jakie płynie z przypowieści o dobrym pasterzu. Warto tej niedzieli otworzyć Ewangelię Jana i przeczytać ten 10 rozdział. Co Bóg chce mi dziś powiedzieć?

Może przypomina, że woła mnie po imieniu, bym wyszedł ze swoich przyzwyczajeń, zmienił swoje dotychczasowe życie  i poszedł za nim. Czy jednak słyszę Jego głos? Słowo Boże zapewnia, że Jezus mówi, a człowiek potrafi rozpoznać Jego głos wśród innych, o ile nie słucha zbyt często obcych.

Dokąd ten dobry pasterz chce mnie prowadzić? Odpowiada „List św. Piotra”. Chrystus powołuje, abyśmy szli Jego śladami. Śladami, które prowadzą na „zielone pastwiska”  i „ożywcze wody” . Po drodze jednak jest krzyż i cierpienie. Trzeba nam je przetrzymać i tak oddawać Bogu chwałę.

Kiedy razem ze zgromadzonym na liturgii ludem Bożym będziemy śpiewać refren psalmu „Pan mym pasterzem; nie brak mi niczego” zastanówmy się przez chwilę i odnówmy w sobie pragnienie, aby Bóg był rzeczywiście naszym pasterzem, a my wsłuchanymi w Jego głos owcami. Prośmy o mocną wiarę, abyśmy w chwilach bolesnych doświadczeń mogli powiedzieć „nie brak mi niczego”. 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013