Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Nadzieja naszego powołania!

 

Wierzysz w Boga? Wierzysz, że On istnieje, że jest Panem i Stwórcą wszystkiego? Wierzysz Bogu, gdy mówi, że Cię kocha, że jest Twoim Ojcem? Wierzysz w Jezusa, którego On posłał? Jezusa, który pokochał Cię do szaleństwa? Jezusa, który oddał za Ciebie życie? Jezusa, który zmartwychwstał, a teraz zasiada w Królestwie naszego Ojca i czeka tam na Ciebie? Wierzysz, że ten właśnie Jezus daje Ci swego Ducha, byś Jego mocą mógł osiągnąć to, co On Ci obiecał?

To jest NADZIEJA NASZEGO POWOŁANIA, nadzieja TWOJEGO powołania.

Wiesz, kim jesteś? Wiesz, co jest celem Twojego życia? Wiesz po co i dla kogo żyjesz? Jeśli tak, to nie ma potrzeby, byś czytał to rozważanie. Wystarczy, że staniesz w obecności Twojego Boga i powiesz jedno słowo: DZIĘKUJĘ!

Jeżeli natomiast nie wiesz kim jesteś, weź do ręki Pismo Święte i zacznij je czytać. Czytaj powoli, rozważaj każde święte Słowo, które Bóg do Ciebie kieruje. Czytaj, nasycaj się Słowem i proś na kolanach, by Ono przemieniało Twoje serce i twoje życie. Proś, by Pan rozjaśniał przed Tobą Twoje drogi. Proś, by dał Ci „ducha mądrości i objawienia w głębszym poznawaniu Jego samego, to znaczy światłe oczy dla waszego serca, tak byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierzących” (Ef 1, 17nn).

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013