XI niedziela zwykła rok A

„Będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów”. Bycie szczególnym dla kogoś zmienia perspektywę naszego życia. Doświadczenie  wyjątkowości i umiłowania przez kogoś nadaje smak naszej codzienności. Sam Stwórca, Pan Panów, Król Królów traktuje nas jako szczególną własność. Historia mojego życia jest tego dowodem. Każdy może zapytać: moja historia? Ta pełna cierpienia, bólu, …

Tak, dokładnie tak jest! Historia każdego z nas to historia Zbawienia. Pytanie czy umiem to dostrzec? Na czym się skupiam? Czy potrafię zobaczyć, co Pan w ogóle czyni w moim życiu, że On „niesie mnie na skrzydłach orlich”.

Mamy najlepszego Przyjaciela, który jest naszym Odkupicielem. Kocha za darmo, bo umarł za mnie kiedy jeszcze byłem grzesznikiem. Nic nie zrobiłem dla Niego. Jestem już pojednany. Mogę się chlubić. To nie jest piękna historia?

Zatem „chwal i błogosław Jego imię. Pan jest dobry, Jego łaska trwa na wieki, a Jego wierność przez pokolenia”.

A twoja wierność? Jak ona wygląda? Dziś kolejna szansa, abyś wrócił do Niego, zatem pilnie słuchaj Jego głosu. Bądź z Tym, Który kocha za darmo zawsze i wszędzie, i nie męczy się przebaczaniem!

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013