26 listopada, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Dobry władca, dobry prezydent, premier, kanclerz, dobry król – jakiegokolwiek tytułu byśmy nie użyli, dobry władca, to marzenie każdego obywatela. Kto chciałby mieszkać w państwie rządzonym przez tyrana? Ale władca, który troszczy się o swoich poddanych, który zna i rozumie ich potrzeby i stara się je zaspokoić, to jest coś, o czym warto marzyć.

Oczywiście, nie jest to łatwe do realizacji. Rozumiemy, że nie zawsze wszystko da się zorganizować. Jednak chcielibyśmy, by ten, kto nami rządzi dotrzymał choć części złożonych przed wyborami obietnic, żeby choć trochę żyło się nam lepiej… Takiego rządzącego nazwalibyśmy dobrym.

Co na to Chrystus? On, swoją postawą wobec nas, wszystkich rządzących bije na głowę. „Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę (…). Ja dokonam przeglądu moich owiec i uwolnię je ze wszystkich miejsc, dokąd się rozproszyły w dni ciemne i mroczne”. Za każdym razem, gdy czytam te słowa zapisane przez proroka Ezechiela wzrusza mnie miłość i troska tego najlepszego z Pasterzy, Króla królów i Pana panujących.

Jakie szczęście mamy, że On sam, nasz Pan i Król, troszczy się o nas. I to jak się troszczy. Nie o naród, nie o grupę, ale o każdego z nas z osobna.

Wie, co się z nami dzieje w każdej chwili. Wie, czego w danym momencie najbardziej potrzebujemy i osobiście nam to daje.  „Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisko - wyrocznia Pana Boga. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał”.

Bądź uwielbiony Panie mój i Królu!

Chcę Cię uwielbiać i błogosławić najświętsze Twoje Imię!

Chcę Cię wywyższać i głosić Twoje wielkie dzieła pomiędzy narodami!

Pragnę, by każdy człowiek mógł Cię poznać i doświadczyć Twej nieskończonej dobroci i nieprzebranej miłości!

Chcę Ci dziękować za Twoją obecność i działanie, za Twą opiekę i życzliwość, jaką masz dla każdego z nas!

Bądź uwielbiony i wywyższony pomiędzy narodami!

Tobie chwała przez wszystkie wieki wieków! Amen!

 

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013