II niedziela Adwentu 2017

 Iz 40, 1-5. 9-11Przygotujcie drogę dla Pana 

Ps 85 (84), 9ab i 10. 11-12. 13-14  Okaż swą łaskę i daj nam zbawienie

2 P 3, 8-14Oczekujemy nowego nieba i nowej ziemi

Mk 1, 1-8Prostujcie ścieżki dla Pana

 

 

Głos się rozlega:

«Drogę Panu przygotujcie na pustyni,

wyrównajcie na pustkowiu gościniec dla naszego Boga!

/ Iz 40,3

 

W dzisiejszym Słowie spotykamy się z człowiekiem głębokiej wiary. Spotykamy się z  Janem Chrzcicielem, patronem Adwentu, który w żadnej chwili swojego życia nie bał się głośno mówić o Chrystusie. Wzywając do przygotowania drogi Panu, Jan zapowiada nam zupełnie nowy porządek rzeczywistości. Rzeczywistości, w której przychodzi mocniejszy, który chrzcić będzie Duchem Świętym. / por I czytanie/

Stojąc przy Janie Chrzcicielu, u progu tego drugiego tygodnia adwentu posłuchajmy jego głosu i zatrzymajmy się przy naszym nawróceniu. Nawróceniu, które dokonuje się w dialogu z Bogiem. Dialogu podczas którego  Bóg sam zwraca nam uwagę na to, co najważniejsze, co wymaga w nas dotknięcia, oczyszczenia i nawrócenia. Chciejmy być osobą otwartąna działanie Ducha Świętego, abynasze oczy, uszy, ciało, serce stawały się coraz bardziej dostrojone do ujrzenia miłości Boga.Chciejmy zobaczyć obecności Boga obok siebie i w swoim życiu, który„wszystkich chce doprowadzić do nawrócenia”

 /II czytanie/. Przygotujmy Bogu w sobie przestrzeń spotkania usuwając to, co sprzeciwia się Jego przyjściu i miejmyufność, że nie braknie nam odwagi w głoszeniu Ewangelii, ani odwagi w jej słuchaniu i życia według jej rytmu. Miejmy odwagę zaufania Ojcu, zaufania Jezusowi i zaufania Duchowi Świętemu. Pozwalając się Im prowadzić bez podpórek. Miejmy odwagę uznania, że to Bóg wie wszystko najlepiej, że On mnie poprowadzi najszybszą i najwspanialszą ścieżką, nawet jeśli jest ona bardzo i to bardzo wymagająca.

 

Módlmy się w tych najbliższych dniach o odwagę zaufania i nawrócenia. Niech w naszych sercach brzmi głos Jana:

 

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; 
wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.

Łk 3, 4. 6

 

 

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013