1 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania.

Ewangelia J 20, 1-9

Pan rzeczywiście Zmartwychwstał. Alleluja!

 

 

Przeżywaliśmy trzy wielkie dni Triduum Paschalnego – Ostatnia Wieczerza, Męka, Śmierć i co dalej? Jezus zamordowany w  okrutny sposób. Po co to wszystko, dlaczego? Dla kogo? Może wydawać się, że to koniec, że ta  śmierć nie ma sensu. Przegrał.

Ale śmierć już nie ma głosu. Dzisiaj tryumf odnosi radość, dobro, zwycięstwo nad złem.

 Pan rzeczywiście Zmartwychwstał. Alleluja.

 ,,Wielkanoc to radosna uroczystość dla wszystkich ludzi dobrej woli. To dzień otwarcia bramy świata wiecznej dobroci i umożliwienie wejścia w ten świat każdemu, kto zawierzy Chrystusowi.

Istnieje świat czystego dobra, do którego zło już nie sięga!

Warto być dobrym, aby do tego świata należeć.

Warto być dobrym!” 

(ks. Edward Staniek. http://mateusz.pl/czytania/2018/20180401.html).

Niech w każdym sercu wybrzmią dzisiaj te pełne miłości i zachwytu słowa, które słyszymy w Sekwencji: Zmartwychwstanie, to święto radosnej Paschalnej Ofiary. Dziękujmy Panu  za te dary Odkupienia, uwielbiajmy Go za pojednanie nas z Ojcem, za zmazanie wszystkich grzechów, za Jego miłosierdzie.

            Niech każdy z nas tak, jak Maria doświadczy wiary, która sprawia, że wszystko jest możliwe; miłości, która sprawia, że wszystko jest proste i nadziei, że wszystko zadziała. Byśmy jak ona ujrzeli blask chwały Zmartwychwstałego, doświadczyli spotkania z żywym Chrystusem.

Niech Jego Zmartwychwstanie sprawi, że każdy ,,kamień” z naszego serca zostanie odwalony i stanie się ono wolne, tylko dla Niego, przepełnione Jego pokojem, radością, miłością. Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia naszą wiarę, byśmy ,,zarażali” Bogiem innych, jak Apostołowie.

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013