Niedziela Objawienia Pańskiego 2019

 

 

„Przyszło twe światło”

Słuchając czytań w te Uroczystość Objawienia Pańskiego stajemy na nowo w Betlejem przy  Jezusie  Maryi i Józefie. Oświetla nas niezwykły blask, który rozlewa się z tego miejsca. Blask chwały Pana, który rozprasza ciemności świata. To niezwykłe światło mocna przyciąga wszystkich spragnionych ciepła, którzy jak mówi refren znanej pastorałki „ ogrzać pragną ręce… by odtajało serce”.

Czy i ty nie chciałbyś staną w blasku tego światła w Twoim życiu? Jak spełnić te najgłębsze tęsknoty? Ewangelia ukazuję nam mędrców jako przewodników na tej drodze.

  • - Szukaj znaków. Światło jest widoczne z daleka, jest znakiem. Mędrcy ze wschodu, ujrzeli to światło- gwiazdę, właściwie odczytali sens znaku i wyruszyli w drogę.
  • - Ustal cel wędrówki- dokąd i po co idziesz. „Przybyliśmy oddać Mu pokłon”.
  • - Nie ustawaj w drodze choćby spotkały cię trudności. Miej pewność, że Bóg zatroszczy się o Ciebie. (Mędrcy mieli pomoc w drodze- gwiazdę).
  • - Pamiętaj o tym co najważniejsze- Możesz spotkać się jak Mędrcy z Jezusem w każdej Eucharystii. Papież Jan Paweł II tak pisał do młodych „Drodzy młodzi, również i wy ofiarujcie Panu złoto waszego życia, czyli dobrowolnie pójdźcie za Nim z miłości, wiernie odpowiadając na Jego wezwanie; niech wznosi się ku Niemu kadzidło waszej żarliwej modlitwy na Jego chwałę; ofiarujcie Mu mirrę, to znaczy wdzięczną miłość do Niego, prawdziwego Człowieka, który nas umiłował tak bardzo, że umarł niczym złoczyńca na Golgocie. Oddawajcie cześć Jedynemu prawdziwemu Bogu, przyznając Mu pierwsze miejsce w waszym życiu!”

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013