Niedziela Chrztu Pańskiego 2019

,,(…) z miłosierdzia swego zbawił nas przez obmycie odradzające i odnawiające w Duchu Świętym, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa,, (2 Tm3,7)

Jak żyć tajemnicą Bożego Narodzenia każdego dnia?

            Oto dziś liturgia niedzielna prowadzi nas nad Jordan. Stajemy, aby spotkać się z Jezusem, tym, który był zapowiadany przez proroków, także przez Jana Chrzciciela.

            Tak, jak podczas narodzenia Jezus stał się jednym z nas, tak i tu nad Jordanem ukazuje swoją bliskość z każdym człowiekiem. On upodobnił się do nas, abym ja upodabniał się do Niego. Wchodzi w moje życie, mój grzech bierze na siebie, abym uczył się żyć od Niego.

Już nie pozostaje Bogiem ukrytym, ale realizuje to, do czego został posłany. Jezus przychodzi, by przynieść zbawienie i pokazać Ojca, który kocha oraz Ducha Świętego, który jednoczy nas z sobą.

Ukazał się nam, aby każdy z nas chciał współdziałać z Nim i głosić swoim życiem i czynami o Jego miłości.

Chrzest Jezusa otwiera niebo – mój chrzest też tego dokonał. Dzięki temu jestem powołany, aby Jezusowe zadanie przedłużać na swój sposób w moim życiu. Włączeni przez chrzest, jako chrześcijanie mamy z Jezusem podejmować nasze zadania, wciąż na nowo, bo zrodzeni zostaliśmy do życia w Chrystusie, a przez Ducha Świętego odnowieni i ukształtowani na dziecko Boże.

Dlatego też powinniśmy dać się prowadzić temu Duchowi, szukać tego, co jest  ukazywaniem jego miłości.

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013