V Niedziela Wielkiego Postu 2019

 

 

J 8, 1-11

„ Kobieto, gdzie oni są? Nikt cię nie potępił?

Ona zaś odparła:  Nikt Panie.

Wtedy jej oświadczył: Ja też cię nie potępiam. 

Idź, lecz odtąd już nie grzesz.”

Ile razy my potępiamy samych siebie „biczując się” myślami, że jesteśmy tacy czy inni, że nie dorastamy innym do tak zwanych pięt, że grzeszymy tak, że nic dobrego z tego nie może wyniknąć, obmawiamy innych, wyśmiewamy się, krytykujemy…  A tym czasem zapominamy o KIMŚ kto jest i chcę to wszystko zmienić, naprawić za nas, pomóc nam, żebyśmy nie skupiali się tylko na sobie.

Dialog Jezusa z kobietą złapaną na cudzołóstwie pokazuje nam coś czego często nie potrafimy zrobić bądź też zapominamy o tym – spojrzeć na siebie i innych z miłością oczami Jezusa. On przecież nikogo, absolutnie nikogo nie potępią. Jedno proste i krótkie zdanie skierowane do kobiety: „ Ja też cię nie potępiam. Idź, lecz odtąd już nie grzesz” sprawia, że z ust Jezusa wylewa się morze ojcowskiej miłości i zatroskania o jej życie. Jemu zależy na niej, nie chcę, żeby była zniewolona grzechem, chcę ją uwolnić, sprawić, żeby żyła szczęśliwie.

 

Może i nam to zdanie dziś pomoże, w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu… pomyślmy czy nie warto wybrać się w miejsce gdzie wszystkie nasze grzechy zostają odpuszczona i wylewa się na nas moc cierpliwej miłości i miłosierdzia? Tak spowiedź wielkanocna będzie dobrym momentem, aby spojrzeć na siebie i innych oczami Jezusa… „ JA TEŻ CIĘ NIE POTĘPIAM.” Uwierzmy w to.

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013