Niedziela Chrztu Pańskiego

Liturgia Słowa tutaj

Oto wybrany mój!

Uroczystość Chrztu Pańskiego przypomina nam bardzo ważną, często pomijaną, a przecież fundamentalną rzeczywistość: JESTEŚMY WYBRANI. Łaska chrztu świętego jest łaską wybrania. Wszystko, co następuje potem – konkretne powołanie, charyzmaty, powierzona misja… wszystko to jest konsekwencją tej pierwszej podstawowej łaski wybrania.
  Sam Bóg zapragnął byś stał się Jego Dzieckiem! Nie ma większej chwały, większego zaszczytu, ale też większego wyzwania. Stawać się dzieckiem godnym swego Ojca, godnym samego Boga, Pana i Stworzyciela wszystkiego.

Czasami gubimy się w poszukiwaniach, rozeznawaniu woli Bożej. Jednak gdybyśmy pamiętali, że jesteśmy dziećmi Bożymi, gdybyśmy starali się zrozumieć, co to dla nas oznacza w konkretnej rzeczywistości naszego życia i próbowali żyć jak przystało dzieciom Bożym… Nie gubilibyśmy się w dociekaniach i nie rozpamiętywalibyśmy swych potknięć, lecz żyli pełnią, do jakiej Ojciec nas zaprasza. Odkryj kim jesteś i pozostań sobą! To jedyne, czego pragnie dla Ciebie Bóg!

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013