Podejdź bliżej...zrealizowane!

Podejdź bliżej …

To był temat zaproszenia na ostatnie rekolekcje. A zaczynały się w trudach. Z jakiego powodu? Jeszcze do ostatnich dni brakowało zgłoszeń. A oto Pan Bóg zadziałał z taką mocą, że nas zaskoczył. Dziękujemy za tę obfitość. Przyjechało dziewięć dziewczyn. Cztery z okolic Łapsz. Dziękujemy diakonowi Łukaszowi za pomoc; dwie dziewczyny z Bolszewa, brawo za odwagę. Trzy dziewczyny były z Krakowa. Cieszyła nas Wasza obecność. Dziękujemy dziewczyny.

Hm, widać, że dziewczyny chciały podejść bliżej. Co więcej, były bardzo chętne i do modlitwy i do śpiewania. A głosy, cudne.

Przeżywałyśmy ten czas na modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii. Pierwsze spotkania z Panem były momentem oddawania tego, co w sercu każda nosi. A Pan odpowiedział na to swoim Słowem.

...Pozwól  Mi być Panem Bogiem i działać z całą swobodą...

Poddaj się Mnie z całą ufnością. Odpocznij i zostaw w Moich Rękach całą Twoją przyszłość....

Zatem trzeba było wyjść naprzeciw Pana, który do Ciebie chce przyjść…

Dla potrzebujących była możliwość spowiedzi, czy rozmowy z kapłanem. Oczywiście poza modlitwą i warsztatami, miałyśmy chwile na wspólne rozmowy i odpoczynek.

Ważnym punktem były warsztaty muzyczne. Część warsztatową prowadziła p. Gabriela.

Tu ciekawość nasza została zaspokojona. Dowiedziałyśmy się, co to jest wokaliza, nawet w sposób praktyczny to wykonałyśmy. Pani Gabrysia z wielką pasją uczyła nas śpiewu, bo kto śpiewa dwa razy się modli. A repertuar był piękny. Dziękujemy i już czekamy na kolejneJ

Zwieńczeniem rekolekcji była Msza św. w parafii i możliwość śpiewu podczas tej Mszy św.

Kolejne rekolekcje już w styczniu (20-22 stycznia 2017 r.), zapraszamy chętne dziewczyny.

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013