O czym tu mówić?

-ŹRÓDŁO I SZCZYT-

Kolejne rekolekcje dla dziewczyn stały się historią. Szkoda, że to, co dobre tak szybko się kończy. Wracamy do codziennej naszej rzeczywistości, ale przyznać trzeba, że choć na zewnątrz nie widać różnicy, to od środka na pewno jesteśmy nieco inne.

Uczestniczki rekolekcji przyjechały z Łapsz, a także z Poznania, Lublina i Krakowa. Brawo dla chętnych i wytrwałych.

Temat dni skupienia dotyczył modlitwy.

Choć była to dosłownie chwila zatrzymania się nad tematem, warto było.

Szczególnie warto, że to nie teoretyczne podejście do sprawy, co raczej akcent ważny- praktykowanie modlitwy.

Zaczęłyśmy z mocą- Eucharystią pierwszego dnia, którą odprawił o. Radek Boboń. Dziękujemy Ojcu za celebrację i słowo do nas skierowane. Na pewno trzeba dodać, że atmosfera tej Eucharystii - uczty duchowej była niesamowita. Zgromadzone dosłownie wokół ołtarza, mogłyśmy doświadczyć bliskości Boga, wręcz na wyciągnięcie ręki.

Rozpoczęłyśmy od źródła, które jest sensem bycia przyjacielem Chrystusa. Dalszym punktem ważnym i szczególnie cenionym przez uczestniczki, była Adoracja, czas osobistego patrzenia, słuchania i uwielbienia Boga. To tutaj można było ,,przerzucić „ na Jezusa to, co w sercu ciężkie.

W chwilach pomiędzy modlitwą, dzieliłyśmy się swoim życiem, radościami i całym bogactwem serca.

Miałyśmy też możliwość doświadczyć modlitwy kościoła nie tylko lokalnego, ale bogactwa Kościoła Chrystusa w świecie. W tygodniu modlitw o jedność chrześcijan byłyśmy w Łagiewnikach, gdzie wraz ze wspólnotą Taize, słuchałyśmy świadectwa wiary członków tej wspólnoty, modliliśmy się podczas wspólnej Eucharystii.

Czas skupienia zakończyłyśmy również szczytem- czyli Eucharystią wspólnie z kościołem parafialnym.

Dziękujemy za wszelkie dobro i łaski, jakimi Bóg nas obdarował i to, co jeszcze nie dostrzegamy, a mamy nadzieję, będzie owocować w naszym życiu.

Kolejne rekolekcje 17-19 lutego 2017r. Zapraszamy.

A oto kilka zdjęć:

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013