Rekolekcje wielkopostne dla dziewczyn 2019

 

W tegorocznym Wielkim Poście i w naszym domu odbyły się rekolekcje. Jak każde dni skupienia były wyjątkowe. Kilka zdań refleksji od uczestniczek:

„Rekolekcje na pewno były dla mnie czasem skupienia i wyciszenia. Miałam okazje porozmawiać z Bogiem inaczej niż na co dzień. Oprócz tego mogłam powymieniać się różnymi doświadczeniami z Siostrami i dziewczynami, które też przyjechały na rekolekcje. Bardzo lubię tu przyjeżdżać i wiem, że wpadnę tu jeszcze nie raz.”

„Rekolekcje to dla mnie umocnienie w duchu, odnowa relacji z najlepszym Przyjacielem, bycie we wspólnocie innej niż na co dzień, odpoczynek dla ciała, a dla duszy najprzyjemniejszy wysiłek i taki, który daje owoc. Z tych rekolekcji uzyskałam wiele owoców, samodzielną chęć i poczucie, że nie jestem przymuszona do modlitwy, odnowienie mojej duszy i podziękowanie za to co mam. Nie żałuję tego czasu i nigdy nie żałowałam, dziękuje Bogu za ten czas.”

„Rekolekcje były dla mnie czasem wyciszenia i osobistego spotkania się z Panem Bogiem. Czuje, że ten weekend był naprawdę owocny i pomógł mi zbliżyć się jeszcze bardziej do Boga. Wiem, ze Pan Bóg jest ze mną na co dzień, ale zwłaszcza w sobotę czułam jego obecność nieustannie - podczas każdej czynności, czy to modlitwa, czy wspólny obiad, czy czas wolny. Tego oczekiwałam i to jest coś czego mi w życiu brakowało.”

Na kolejne rekolekcje zapraszamy 17-19 maja. Bliżej daty pojawią się szczegóły.

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013