Wspomnienie rekolekcji majowych

Pragniemy w kilku słowach wspomnieć ostatni czas rekolekcji dla dziewczyn w naszym domu w Krakowie.

Uczestniczyło w nich 5 dziewczyn, które komentują ten czas w następujący sposób:

"Podczas tych rekolekcji patrząc na Boga mogłam odnaleźć siebie i sens swojego życia, znaleźć siłę, chęci na dalszą naszą drogę. W jego oczach widać jaką ogromną miłością pała do nas Jezus ukrzyżowany mimo naszych słabości i zła które mu wyrządziliśmy".

"Te rekolekcje były dla mnie tradycyjnie momentem kiedy mogłam się zatrzymać i przegadać z Bogiem różne kwestie, ale pierwszy raz od dawna przyjechałam z zamysłem głównie podziękowania."

"To już mój drugi raz na rekolekcjach u sióstr Pijarek i na pewno nie ostatni. Jeżeli tylko będę mogła, chętnie będę w nich uczestniczyć. Pozwolę to sobie porównać do odwiedzin np. rodziców czy przyjaciół, gdzie poświęcasz swój weekend by spotkać się z bliskim przyjacielem czy rodzicem: w tym przypadku z Bogiem, ale także z samym sobą. Polecam każdemu, kto potrzebuje momentu wyciszenia i skupienia w modlitwie, bo tak naprawdę na codzień jesteśmy tak zabiegani, warto na chwile się zatrzymać i zostawić wszystko w domu, przyjść do sióstr i skupić się tylko na sobie i na Panu Bogu. Warto pamiętać, że można przyjść do sióstr nawet, gdy się mieszka po sąsiedzku! Wtedy trzeba się tylko cieszyć, że ma się takich sąsiadów ;) 

"Podczas jednej modlitwy zamknęłam etapy z przeszłości, które mnie dręczyły w myślach i do ktorych wracałam. Dzięki powypisywaniu sobie tych wszystkich rzeczy na kartce zaczęłam bardziej żyć teraźniejszością i zamknęłam przeszłość."

"Te rekolekcje były bardzo zbliżające do Boga i można było się zanurzyć w modlitwie i odpocząć."

Na kolejne rekolekcje zapraszamy już 14-16 czerwca 2019 r.

 

To już ostatnie skupienie w tym roku szkolnym.  A poniżej kilka mała fotorelacja:

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013