Echo po rekolekcjach czerwcowych 2019

Od 14 do 16 czerwca w naszym domu w Krakowie odbyły się comiesięczne rekolekcje dla dziewczyn. Tym razem zastanawiałyśmy się wspólnie jak dobrze przeżyć swoją młodość? Dzięki słowom Jezusa z Ewangelii oraz wskazówkom papieża Franciszka coś w tym temacie już wiemy więcej. A uczestniczki o rekolekcjach w naszym domu wypowiadają się tak:

„Rekolekcje u sióstr pijarek to dobry czas, w którym można nie tylko zbliżyć się do Boga, ale również zastanowić się nad sobą i swoją przyszłością. Możliwość uczestniczenia w konferencjach i adoracji oraz czytanie Pisma Świętego pomaga oderwać się od codzienności i spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy”.

„Czas rekolekcji był dla mnie pewnego rodzaju powrotem do przeszłości. Przez długi czas nie miałam okazji przyjechać do sióstr, odpocząć od rutyny codziennego życia. Koniec roku szkolnego dał mi do myślenia i postanowiłam przyjechać. Czy jest to dla mnie stracony czas? Nie, czas poświęcony na modlitwę, zbliżenie się do Boga nigdy nie jest czasem straconym”.

Na kolejne rekolekcje zapraszamy już po wakacjach:20-22 września br.

 

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013