Jak było na rekolekcjach?

Nasze wrześniowe rekolekcje przeszły do historii. Jednak świadectwo wiary oraz refleksjeośmiu młodych dziewczyn , które w nich uczestniczyły są nadal żywe i budujące. Dlatego jedno z takich wspomnień umieszczamy jako echo po tych rekolekcjach:
"W miniony weekend miałam okazję uczestniczyć w rekolekcjach zorganizowanych przez Siostry Pijarki w Krakowie. Był to pierwszy raz kiedy udałam się na rekolekcje do innego miasta. Pomimo wątpliwości związanych z podróżą postanowiłam zaryzykować i pojechać. Po powrocie mogę powiedzieć ,że była to dobra decyzja by przedostatni weekend przed rozpoczęciem studiów spędzić inaczej i skupić się na modlitwie i pogłębieniu relacji z Panem Jezusem.
Jak to papież Franciszek powiedział młody człowiek powinien być odważny także cieszę się ze podjęłam decyzję o uczestnictwie w rekolekcjach. Bardzo podobało mi się  jak rozważaliśmy  słowa ,które papież skierował  do ludzi młodych w dokumencie " Christus Vivit", poniewaz dało mi to nowe spojrzenie jak rozumieć młodość i jak ją przeżyć by być szcześliwym. Oczywiście możliwość modlitwy  czy nawet spędzenie kilka minut w oratorium w ciszy było również wspaniałym czasem. Cieszę się bardzo że mogłam ten czas spędzić z pełnymi radości siostrami i oczywiście z innymi uczestnikami rekolekcji."
 
Następne rekolekcje już 25-27 października 2019 r na które zapraszamy szczególnie studentki oraz młodzież pracującą!

Strona Sióstr Pijarek. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2013